13. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali İzmir’de Coşkuyla Başladı

Her yıl eş zamanlı olarak İzmir, İstanbul, Ankara ve Diyarbakır’da düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılışı yapıldı.

İzmir’de  DİSK,DEV SAĞLIK İŞ, BASINİŞ, KESK,TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ gibi sendikaların bölge temsilcilikleri ve şubeleriyle bazı sivil toplum kuruluşları tarafından bu yıl “Sessizlik Sinemada Güzel” sloganıyla düzenlenen festival, Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde toplanan gönüllü festival komitesi üyeleri ve vatandaşlar, Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca, şarkılar ve marşlar eşliğinde açılış programının yapılacağı İzmir Mimarlık Merkezi’ne yürüdü. Yapılan tiyatro ve müzik gösterilerinden ardından festivalin açılışı yapıldı.

Festivalin açılışında BandoSol, Lindy Hop gösterisi  ve Ahura Ritim Topluluğu sahne aldı. Kokteylden sonra açılış filmi olan Bir Yeşilçam Hikayesi: İhsan Yüce  filmiyle başladı.2 Mayıs’ta başlayan festival 13 Mayıs’a kadar İzmir Mimarlık Merkezi, İzmir Sanat, Fuar Gençlik Tiyatrosu, İzmir Halkevleri, Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi, Urla Toprak Sahne Tiyatrosu ve Necati Cumali Sahnesi’nde  ücretsiz olarak gösterimler yapılacak.

Mervan DURUK

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*