Bornova’da “Down Sendromu Farkındalık Günü” coşkuyla kutlandı

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü; Bornova Belediyesi’nin düzenlediği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Down Sendromu Derneği ve AHBAP Platformu’nun katılımıyla kutlandı.

Etkinlik Bornova Belediyesi’nin down sendromlu gençlerin sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla açılan +1 Down Kafe’de katılımcıların bir araya gelmesiyle başladı. +1 Down Kafe Müdürü Ümit Yazıcı “Down sendromlu gençler ile birlikte hem çalışıp hem de ortak alanlar üretmeye çalışıyoruz” dedi.

+1 Down Kafe’nin önemini  belirten İzmir  Down Sendromu Derneği Başkanı Gülnaz Rodoplu ” Bornova Belediyesi’nin öncelik ettiği farkındalık çalışmaları, down sendromlu insanların sosyal hayata katılımını sağladı” diye belirtti. Down sendromu hakkında, insanların yeteri kadar bilgi sahibi olmadığının altını çizen Rodoplu, “Down sendromu hakkında bilgi sahibi olmak ve ya birlikte bir şeyler yapmak isteyen insanlar, Bornova Belediyesi ve İzmir Down Sendromu Derneği’ne başvurabilir” dedi.

Etkinlik Bornova Mustafa Kemal Caddesi’ndeki yürüyüşe, bisiklet gruplarının dahil olmasıyla devam etti ardından  Bornova Meydanı’nda down sendromlu bireylerin hazırladığı oyunlar ile son buldu.

Semih AYDEMİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*