Ege Üniversitesi’nde Boş Şehir tiyatrosu oynandı

Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ve Ege Sanat Atölyesi’nin birlikte düzenlediği 22. Tiyatro Günleri kapsamında “Boş Şehir” oyunu oynandı.

Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen 22. Tiyatro Günleri kapsamında, Tiyatro Figür Grubu’nun sergilediği “Boş Şehir” adlı oyun Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evi’nde oynandı.  Dejan Dukovski’nin yazdığı “Boş Şehir” oyununun konusu; tarafların kim olduğu ve neden çarpışıldığının bilinmediği bir savaşın ortasında, insansız boş bir şehirde son saatlerini geçiren iki asker kaçağı kardeşin karşılaşmalarını anlatıyor. Trajik olması gereken karşılaşmayı yaşananlar o kadar ironi bir öyküye dönüştürüyor ki bir son mu yoksa bir başlangıç mı anlamadığımız bir finale sürükleniyorlar. Bir şehirde dolu dolu yaşamaya çalıştıkları bu saatlerin içinde hayaller, yalanlar, gerçekler ve kardeşlerin savaşı içinde bir dönem sorgulamasına şahitlik ediyoruz.

Oyuna katılım yoğundu ve uzun süre alkış alındı.

Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ve Ege Sanat Atölyesi’nin birlikte düzenlediği 22. Tiyatro Günleri 13 Mayıs Pazar gününe kadar Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evi’nde devam edecektir.

Eren KURAL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*