Ege Üniversitesi’nde Gazetecilik Programı Tamamlandı

İşkur ile Basın İlan Kurumu’nun ortak düzenlediği, “Yeni Nesil Gazetecilik ve İstihdam” programı Ege Üniversitesi’nde tamamlandı. 13 gün boyunca süren 90 saat ders eğitimi verilen programda, gazeteciler ve akademisyenler tarafından ders verildi.

Basın İlan Kurumu (BİK) İzmir Şube Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesince düzenlenen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Programı”na katılanlara sertifikaları törenle verildi. BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, kurumun çalışmalarına değinerek, “BİK’in sosyal sorumluluk kapsamında basın sektörüne yönelik projeleri gerçekleştirmek için kamu kurumlarıyla iş birliğine özen göstereceğiz”dedi.

EÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Müge Elden de dünyadaki her şeyin çok hızlı değiştiğini vurguladı. İletişim sektöründeki gelişmelerin siyasetten eğitime, ekonomiden sanata kadar toplumun birçok kesimini birbirine yakınlaştırdığını ifade eden Elden,”işte bu nedenle yeni teknolojileri ve dijital gelişmeleri çok yakından takip etmek, bunları genelde iletişim özelde de gazetecilik mesleğinde en etkin ve iyi bir şekilde kullanabilmemiz ve kavrayabilmemiz gerekiyor”dedi.

Ozan DEMİREL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*