Geleceğin Liderleri Ankara’da Toplandı

Habitat Derneği tarafından düzenlenen Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun (UGP)  14. Genel Kurulu 6-9 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. İzmir’den Sosyal İklim Derneği’nin de katıldığı UGP, Hilton Otel’de yapıldı.

Habitat Derneği tarafından 14 yıldır düzenlenen Ulusal Gençlik Parlamentosu Ankara’da yapıldı. 69 ilden 191 kurumun katıldığı gençlik zirvesinin bu seneki konusu  “Gençlik ve Kalkınma” olarak belirlendi. Kültürel etkinlikler, seminerler ve paneller ile devam eden UGP, seçimler sonucu bölge sorumlularını ve parlamento üyelerini seçti. Parlamento Anıtkabir ziyareti ve çelenk töreni ile son buldu.

SOSYAL İKLİM DERNEĞİ, İZMİR’İ UGP’DE TEMSİL ETTİ

Sosyal İklim Derneği üyeleri Behzanur Aytek ve Oğuz Ergen İzmir ilini temsilen UGP de yer aldı. UGP hakkında Behzanur Aytek “UGP ailesi 297 delegeden oluşan ve günden güne sayısını arttıran kocaman bir ailedir. Türkiye’nin her bir bölgesinden gelen biz gençlerin oluşturduğu parlamentonun bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. Bu senenin teması olan ‘Gençlik ve Kalkınma’ başlığı altında ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini’ konuştuk. Yerel ve ulusal ölçüde toplumsal bir bilinç oluşturabilmek için yapabileceğimiz  17 hedef hakkında düşüncelerimizi paylaştık. Yürütme kurulu seçimleri yapıldı. Arkadaşımız Oğuz Ergen Ege Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı oldu. Ayrıca UGP’de en iyi öğrenci topluluğu, sivil toplum kuruluşu ve gençlik meclisi seçilip, ödülleri verildi” dedi.

Gençler olarak sadece bugünün değil ,geleceğin de ortağıyız diyen Behzanur Aytek Sosyal İklim Derneği’ne tüm üniversitelileri davet etti.

Ozan DEMİREL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*