Öğrenci Kolektifleri 1 Mayıs’a çağrı yapıyor

1 Mayıs yaklaşırken; ‘akıl, bilim, özgürlük yolunda üniversitesi kortejiyle 1 Mayıs’a’ şiarıyla Konak Cumhuriyet Meydanı’na çağrı yaptı.

Emeğin, mücadelenin, özgürlüğün gününde 1 Mayıs’ta meydana  çıkmaya hazırlandıklarını belirten Öğrenci Kolektifleri’nden Reyhan “bilim susar, akıl tutsak edilirse; ortak ve yaşanılabilir bir geleceğimiz olmayacağını biliyoruz. Daha yüksek sesle konuşmaya çağırıyoruz! ” dedi. Reyhan  “dünden ders alırız; bugünü, yarını kurmak için yaşarız.Biz gençliğin ve halkın ortak çıkarlarını, para sevdalısına karşı hep beraber savunmaktan vazgeçmiyoruz” diye belirtti.

MEYDANLARI YENİDEN DOLDURALIM”

Bizim gücümüz akıl, silahımız bilim diyen Öğrenci Kolektifleri’nden Tuana “bugün üniversiteli olmak üniversitenin ve ülkenin içine saplandığı bu akıl tutulmasına karşı aklın ve bilimin yolunu adımlamaktır. Bu yolun ilk durağı 1 Mayıs meydanlarıdır” dedi. Üniversiteleri bataklıktan kurtarmak ve yeniden kurmak için hep beraber yola çıkmanın önemini belirten Tuana ” aklın, bilimin ve özgürlüğün yolunda; emeğin, mücadelenin, dayanışmanın safında 1 Mayıs’tayız. Meydanları yeniden dolduralım, yürüyüş kollarında yine marşlar okuyalım! ” sözleri ile 1 Mayıs’a çağrı yaptı.

Semih AYDEMİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*