Taşeron KHK’si Kadroya Alınmayan Ahmet Işıkoğlu Açlık Grevine Başladı

Taşeron KHK’si ile hükümlü olduğu gerekçesiyle kadroya alınmayan Bornova Belediyesi işçisi Ahmet Işıkoğlu işyeri olan Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde oturma eylemi ve süresiz açlık grevine başladı.

Hükümetin “taşeron kadro” diyerek duyurduğu ve on binlerce işçiyi işinden eden kanun hükmünde kararname (KHK) ile kadroya alınmayan Bornova Belediyesi tiyatro bünyesinde danışman olarak çalışan Ahmet Işıkoğlu: “KHK ile AKP hükümeti kendisine kadro açma çabasında olduğunu ve bununla muhalifleri temizleme gayreti içerisinde olduğunu söylemiştik. Bunun ardından güvenlik soruşturması bahanesiyle on binlerce muhalif işçi işten çıkarıldı. Bunlardan birisi de benim” dedi.

“CHP’Lİ BORNOVA BELEDİYE BAŞKANI ‘BEN DEVLETİN ÜSTÜNDE DEĞİLİM, İŞE ALMAM’ DEDİ”

Karşıyaka, Bayraklı Belediyeleri’nin KHK’yi tanımayarak işten çıkarma yapmadığının altını çizen Işıkoğlu: “Bu KHK’yi tanımayan, haksız ve hukuksuz bulan bazı yerel yöneticiler işten çıkarma yoluna gitmedi. Fakat CHP’li Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ‘Ben devletin üstünde değilim, işe almam ‘ dedi ve bu konu da ısrar ediyor” diye belirtti.

Çeşitli temaslar ile çözüm üretemediğini ve bu süreçten sonra açlık grevi kararı alan Işıkoğlu : “Görüşmelerim sonucunda olumlu yönünde bir adım görmediğim için direniş kararı aldım, işimi geri alana kadar oturma eylemi ve süresiz açlık grevine başladım” dedi.

Semih AYDEMİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*